Урок математики 1 клас "Подорож до зачарованого лісу"
Тема: Перевірка знань і вмінь учнів.
Додавання і віднімання в межах 10.
Мета: Закріпити навички додавання і віднімання в межах
10; повторити склад чисел; розвивати вміння розв’язувати задачі, навички
швидких обчислень, розрізняти геометричні фігури; виховувати любов до
математики.
Обладнання: картки до гри «Склади стежину», картки з числами,
малюнки горобчиків, білочок, справжні жолуді; картки до гри «Поверни пейзаж»,
картки – «краплини», аплікації тварин з геометричних фігур, картки самооцінки.
Хід уроку
1.
Організаційний момент.
Створення позитивного настрою.
Всі сідайте тихо, діти.
Домовляйтесь не шуміти.
Руку гарно піднімати.
Чітко, в лад відповідати.
На уроці не дрімати.
А знання мерщій хапати.
Щоб не було нам мороки.
Всі готові до уроку?
Тож, гаразд, часу не гаймо.
І в дорогу вирушаймо.
На дошці – малюнок горобчиків,
які несуть у дзьобиках конверт.
2.
Мотивація навчальної
діяльності школярів.
-
Куди ж ми помандруємо?
Ой, щось наші горобчики –
поштарики сьогодні дуже стурбовані, чому це? Подивимось, що вони нам принесли
цього разу… Тут прохання до вас: «Визначте маршрут подорожі, розставивши числа
у порядку спадання».
На картках – числа від 0 до 10, а
на зворотні – букви. Окрема картка із словом ліс.
10
З
|
9
А
|
8
Ч
|
7
А
|
6
Р
|
5
О
|
4
В
|
3
А
|
2
Н
|
1
И
|
0
Й
|
|
|
|
Л І С
|
-
То яким буде наш маршрут до зачарованого лісу?
-
Нічого не розумію … Чому він зачарований?
Здається, я не все
вийняла з конверта.
Тут ще й лист є.
Учитель читає листа:
«Гей, хто чує, - озвися! Гей, хто чує, - відгукнися!
Звертаюсь до всіх, хто усвідомив,
що нікому не дано права знищувати воду, повітря, рослинний і тваринний світ
нашої планети. Допоможіть!
Змій чарівник зачарував ліс і хоче його
знищити. Допоможіть врятувати ліс і лісових мешканців».
3.
Актуалізація опорних
знань.
3.1
Гра «Склади стежину». Усний рахунок
-
Негайно вирушаємо! До роботи. Треба скласти стежину із
частин. Почнемо з частинки, на якій записаний приклад
приклад 10 - 1
Гра ґрунтується на розв’язанні колових прикладів. Учням роздаються
картки з прикладами.
10 - 1 3 + 3
9 - 4 6
- 5
5 + 2 1 + 3 + 5
7 - 5 9 - 4 + 2
2 + 6 7 + 2 + 1
8 - 4 10
- 10 + 10
4 - 1
4.
Формування вмінь і
навичок.
4.1
Склад чисел
-
Ми опинилися у лісі. Ліс дрімає і майже не гомонить.
Услухаємось у тишу… Здається, хтось схлипує. Та це ж білочки! Вони несли додому
горішки, а злий чарівник перелякав їх. Горішки розсипались. Допоможемо їх
зібрати?
На магнітний дошці прикріплені
малюнки трьох білочок і горішків, на яких є приклади на знання складу чисел.
Учні повинні зібрати горішки для кожної білочки.
Білочка 9 Білочка 8 Білочка 7
1 + 8 1
+ 7 1 + 6
8 + 1 7
+1 6 + 1
2 + 7 2
+ 6 2 + 5
7 + 2 6
+ 2 5 + 2
3 + 6 3
+ 5 3 + 4
6 + 3 5
+ 3 4 + 3
4 + 5 4
+ 4 5 + 4
Проводиться
перевірка виконаної роботи (колективно).
4.2
Розв’язування віршованих
задач
- Йдемо далі стежиною. Що
це – скрип чи стогін?
На дошці з’являється малюнок дуба. Це
старий дуб промовляє до нас: «Діти, про
себе я не турбуюсь, а за дітей – жолудят страшно. Злий чарівник пообіцяв
зробити так, що з них нічого не виросте і вони ніколи не побачать сонечка.
Допоможіть, діти, врятуйте жолудят!»
До малюнків жолудів прикріплені віршовані
задачі. Хто їх розв’яже, той отримає справжні жолуді у нагороду.
1) Гляньте білочка мала
визирає із дупла. Ще одна стрибнула з гілки, а за нею – ще 3 білки. Білки
просять, діти милі, щоб ви всіх їх полічили.
2) В лісі діточки блукали,
вони жолуді збирали. У Мариночки в руці вже 4 жолуді. А її подруга Віра знайшла
більше на 4. Полічить, малята милі, скільки жолудів у Віри?
3) По дорозі їжак біг, ніс 7
яблук на пиріг. Два упало, покотилось. Скільки яблук залишилось?
Учитель роздає учням справжні жолуді у
нагороду за правильне й швидке розв’язання задачі.
-
Коли наступить весна, ми ці жолуді посадимо. Виростуть із
них молоді дубочки. А щоб вони проросли, давайте покличемо дощик!
-
Іди, іди дощику!
-
Ось і дощик прилинув на хмаринці.
4.3
Самостійна робота.
Порівняння виразів, завдання
диференційовано.
І. варіант ( блакитні «краплини»)
3 … 5 8 … 1
10
… 9 10 … 7
1 … 4
ІІ. варіант ( блакитно – зелені
«краплини»)
2
+ 5 … 9 3 – 1 … 5
7
– 4 … 3 9 + 1 … 10
6
– 6 … 3
ІІІ. варіант ( блакитно – рожеві
«краплини»)
2
+ 7 … 3 + 4 9 – 2 … 8 – 1
4
– 4 … 2 – 1 6 – 5 … 9 – 7
4
+ 4 … 5 + 4
Проводиться взаємоперевірка виконаного
завдання.
- Наш
ліс поступово оживає …
4.4
Аутотренінг.
Лунає фонограма співу птахів
- Закрийте оченята і вслухайтеся в тишу
лісу …
4.5
Робота в групах
Гра «Поверни пейзаж»
Учитель пропонує об’єднати учнів у групи
за назвами лісових квітів. Всі групи отримують однакове завдання – утворити
гарний пейзаж.
Зворотний бік ілюстрації лісового озера
розкреслюється так, щоб утворились геометричні фігури і розрізається. На кожній
такій фігурі пишеться приклад.
Чистий аркуш паперу розкреслюється
аналогічно, але не розрізається. А в кожний намальований фігурі пишеться
відповідь до прикладу. Якщо всі приклади
виконано правильно, утворюється гарний пейзаж.
- Та це ж лісове озеро! Не хочеться
прощатися з ним, але потрібно іти далі…
-
Здається, хтось до нас іде. Хто б це міг бути? Іде дівчинка в костюмі
Лисички і співає свою пісеньку.
4.6
Робота над задачею
Лисичка.
Торік у мене було 5 каченят, а цього року їх вже стало на 4 більше. Скільки
каченят у мене цього року? Задача ілюструється, аналізується, розв’язується.
-
Давайте відпочинемо разом з веселими каченятами і лисичкою!
4.7
Фізкультхвилинка. (Танок
маленьких каченят)
4.8
Робота з геометричними матеріалом
-
Назвіть, з яких геометричних фігур складаються лісові тварини.
5.
Підсумок уроку
-
Наш урок закінчується, та на вас чекає ще безліч уроків,
які вам дає життя.
-
А чи сподобався вам урок? Чим ?
-
І лісові сподобалась ваша робота.
Подивіться, яке слово він склав для вас із
листя: Молодці?
- Мені теж ви сподобались, добре працювали.
Але я хотіла б, щоб кожен із вас сам визначив, як працював на уроці. На партах
у вас картки самооцінки з намальованим голим деревом. Хто вважає, що працював
дуже добре, намалює червоний листочок; добре – зелений; недостатньо – жовтий.
Комментариев нет:
Отправить комментарий